İNTER CLUB


 
AnasayfaGaleriSSSAramaÜye ListesiKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 [color=red][b]ra sheeba 1 [/b][/color]

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
pinhani
VEZİR
VEZİR


Mesaj Sayısı : 48
Kayıt tarihi : 28/03/08

MesajKonu: [color=red][b]ra sheeba 1 [/b][/color]   Ptsi Nis. 07, 2008 11:06 am

farao RA SHEEBA

RA SHEEBA NEDİR?

RA SHEEBA’nın NÜMEROLOJİSİ

ODAYA VORTEKS AÇMAK ve RA SHEEBA’YA HAZIRLAMAK

RA SHEEBA SEMBOLLERİ ve KULLANIMLARI

RA SHEEBA 1.SEVİYE ŞİFA PROSEDÜRÜ

RA SHEEBA UZAKTAN TEDAVİ

RA SHEEBA UYUMLAMA SÜRECİ

RA SHEEBA MASTER SEMBOLLERİ

RA SHEEBA MASTER UYUMLAMA SÜRECİ

RA SHEEBA MASTER ARINDIRMA SEMBOLLERİ

KORUMA BÖLÜMÜ

BİR ZAMANLARDA BİR EJDERHA VARDI

EJDERHA SESİ

İLAHİ IŞIĞI AKTİVE ETMEK


RA SHEEBA

Wangaratta, AVUSTRALYA

Başlangıçta, bir dizi şaşırtıcı olaylar "RA SHEEBA" ‘ nın doğmasına sebep oldu.

Herşey, “esas oyuncular” dan biri olan Michael’ in 1982 yılında Broken Hill’deki Barrier Tanges eteklerindeyken bir “Merkez” vizyonu almasıyla başladı. Ruhsal serüveni, Peter ve Elieen Caddy- Findhorn- öğretisinden esinlenen bir öğretini ardından aşağıda belirtilen inisiyasyonu almasıyla başladı. 1991 yılında Michael ve ailesi, kendisine vizyonun gösterildiği yer olan malikaneye taşındılar.

Mart 1998’de, Adelaide’da İngiltere’den gelen bir çiftle tanıştım. Ruh tarafından kendilerine Glastonbury- İngiltere’ de Tanrıça enejisini çapalamak üzere bir ritüel yapmaları söylenmişti ve bu töreni yaptılar.

Sonra 25 Eylül 1998’de aynı töreni yapmak için Avustralya’daki “Alice Springs” e gitmeleri bildirildi.

Önce Adelaide’a gittiler v eve sonar Alice Springs’e gitmeyi planladılar, ama belitilen tarihte Alice Springs’te olamadılar. Ruh kendilerine üzülmemelerini , birinin onları evine davet edeceğini ve gitmek durumunda olacaklarını söyledi.

Onları Barrier Ranges eteklerinde “The Springs” denen yerde bulunan evimize davet ettik.

Kabul ettiler ve Tanrıça enerjisini çapalamak üzere bir tören yapıp yapamayacaklarını sordular. David’in yıldızı 12 feet yükseliğinde kuvars kristalinden yapılmıştı ve tören yapıldı. Enerji harikuladeydi.

Tanrıça enerjisi “The Springs”’ de ikamet eden kişilerle çalışmaya ve her birinin rolünü “hatrılamasına” sebep olmaya başladı. Peter Johanson sembollere ve kelimelere kanal olmaya başladı. Ben RA SHEEBA ~formatını ve bir inisiyasyon işlemini almaya başladım ve Michael de herkesin dünyaya bağlantısı kuruyordu.

Yaşadığmız geçmiş yaşamları “hatırlamak” ve RA SHEEBA’ nın Pharaoh ve eşi aracılığıyla Mısır’ a ilk getirilme dönemini tekrar izlemek ilginçti.

Ruh tarafından bunun adına "RA SHEEBA" denmemiz istendi. (okunuşu raa şiba) İngiltere’den gelen çift, Alan ve Shirley de (semboller ve format olmadan) gelen enerjiyle çalışıyorlardı ve onlara da bunu "RA SHEEBA" diye adlandırmaları söylenmişti.

Allan, Shirley ve Tina bir kere daha İngiltere’den geldiler ve biz ilk RA SHEEBA workshop’umuzu yaptık and 8 “esas oyuncu” inisiye edildi ve RA SHEEBA master’I oldular.

Şu anda Avustralya, İngiltere, Alaska, Yunanistan, Kanada, ABD, Türkiye, New Mexico, Ekvador, İsviçre, İsrail, Lübnan, Mısır ve Hollanda’da RA SHEEBA Masterları bulunmaktadır.

Peter ve ben onu Victoria/ Avustralya’ya getirdik ve şimdi internette , ve Ruh’ un istediği şekilde dünyayı sarıp sarmalamaya devam ediyor.

"RA SHEEBA” NEDİR?

RA SHEEBA, Everensel Yaşam Enerjisi’ nin çok kuvvetli bir bölümüdür.

İnsanlığın toplam titreşimi, istenen titreşim seviyesine ulaştı, ve bilgi ve enerji girdapları süzülmeye başlandı. Bu seviyeye son olarak Mısır’da, “Gözetleyiciler” in titreşimi en sonunda bu seviyeye ulaştığında erişilmişti. Esas oyuncular hazırdı ve insanlara bunu aktaracak olan Pharaoh’tu. Pharaoh öldükten sonra hepsi kayboldu.

Şimdi bu esas oyuncular tekrar “oyun tahtasında”, bu enerjiye sahip çıkmak için yerlerini aldılar. Bu sefer birçokları tarafından sahip çıkılacak ve yükseliş statüsünde çok değerli bir katkısı olacak. Bu sefer, suistimal edilmeyecek! Edilemez, çünkü bunu tek bir grup ya da kişi elinde tutmayacak. Birçok kişi sahip çıktığında ve bütünlük gösterdiğinde, daha once hiç olmadığı kadar büyük bir enerji akmaya başlayacak. Bu “RA” enerjisinin “SHEEBA” enerjisi ile ilk defa birleşmesidir.

"SHEEBA" – SEVGİ nin cinsel, yaratıcı, neşeli ifadesi, ve kaynağa direkt bağlı olan Evrensel Şifa Enerjisinin “dişi” kısmıdır.

"RA" – Kaynağı, Büyük Merkezi Güneş’tir.

“Sheeba”, "Ra" ya giden yolu gösterir. Sadece Sheeba aracılığıyla “Ra”ya erişebilir ve Yuva’ ya giden doğru yolu bulabiliriz.

RA SHEEBA şifası doğrudan Çakralar üzerinde çalışır. DNA’mızı ve elektromanyetik alanımızı değişime uğratır. Bu şekilde bize SEVGİ’yi öğretir ve onunla bağlantımızı kurar. Sevgi her seviyede ilerlememize yardımcı olan şeydir. Enerjiye sahip çıkmalı ve titreşimin bizi değiştirmesine izin vermeliyiz. Işığa sahip çıkın. Işığımızı herkese gösterelim ve Işığı kimlerin farkettiğini görelim.

İnisiyasyon neler yapar?

* Titreşiminizi değiştirir, ruh renklerinizi değiştirir ve sevginin benliğinizin içinden akması için yolu açar.

RA SHEEBA’ ya uyumlanmaya hazır olduğumuzu nasıl bileceğiz?

* Titreşimin rezonansını hissedeceksiniz. Şu anda kontratında tekrar “Gözletleyici” olmayı seçenler ve Ra enerjisine sahip çıkanlar inisiyedir.

RA SHEEBA’nın NÜMEROLOJİSİ

R=9, A=1: Toplam=10 S=1, H=8, E=5, E=5, B=2, A=1: Toplam -= 22

RA=10 ve SHEEBA=22 toplamları 32’dir. Bu toplam Kader Yolunun Sayısı’dır.

RA = 1 ‘daki ünlülerin ve SHEEBA = 11 ‘deki ünlülerin toplamı 12 eder ve buda 3’e indirgenir. Bu, Ruhun Sayısıdır.

RA =9’ daki ünsüzlerin ve SHEEBA=11’ daki ünsüzlerin toplamı 20 eder ve bu da 2 ye indirgenir. Bu, Görünen Kişilik Sayısıdır.

Doğum tarihinin toplamı Yaşam Yolunun sayısıdır.

Aşağıda açıklanan geçici titreşim bir alt çevrim titreşimidir. Ruh, Görünen Kişilik ve Kader Yolu sayıları ise yaşam boyu çevrimin titreşimleridir. Bu an titreşimlerin içinde, bir kaç ay ya da yıl sürebilecek olan minör ya da alt çevrimler vardır. Tüm titreşimin tanımlanmasında rolleri olduğu için bunları da kapsama aldım.

RUH SAYISI :

Ruh Sayısı ‘12/3’ tür ve bu, yüksek tinsel titreşimi belirtir, Tanrı/Tanrıçayla olan Ruhsal İlişkinin özünün farkında olunması ve diğerlerini desteklemek için büyük bir istek duyulmasıdır. ‘12/3’ ayrıca, daha yüksek bir düzenin zevklerine erişme, yani gerçek Ben’in doğmasına izin verme arzusudur.

Geçici bir titreşim olarak da, BEKLEME DÖNEMİ, BAKIŞ AÇISININ, TALİHSİZLİĞİN ve BOYUN EĞMENİN DEĞİŞMESİ’ dir.

TAROT

Tarot sembolizmi Asılı Adam dır. Anahtar kelime ters çevrildiğinde vahayı, deniz ya da suyu ve aynı zamanda ilahi gücün ilk suyunu temsil eder. Bu kart, olayların her zaman göründükleri gibi olmadığına işaret eder. (Yuvaya Yolculuk’ta bu sık sık belirtilmektedir.) Gerçek anlayış için yüzeyin derinlerine bakmayı, ve sayı ve farkındalık hakimiyeti mükemmel olan bir kişiyi temsil eder. Bu kişi dünyanın sorunlarını görür ve bunun dünyayı başaşağı gördükleri için olduğunu bilir ama yine de onlar ona bakar ve deli olanın o olduğunu düşünürler.

ASTROLOJİK OLARAK

Astrolojik açıdan, ‘3’ ü yöneten Jüpiter’ dir. Sagittarius ve dokuzuncu ev, yüksek eğitim ve derin felsefe ile açılmayı ve bu zihinsel açılımın amacının yaşamın soyut sırlarına haiz bir aydınlanma olduğunu temsil eder.

GÖRÜNEN KİŞİLİK

Görününen kişiliğin sayısı olan ‘20/2’, anlayışı, adaptasyonu ve yenilenmeyi temsil eder. Bu çevrimsel süreç uyanmış insan kişiliğini yaratır çünkü yargı süreci ile farkındalık an’ ı aynı şeydir.

Geçici titreşim olarak, bu – DÖNÜM NOKTALARI, KARARLAR, FARKINDALIK, ADAPTASYON ve YENİDEN YAPILANMA’ dır.

Bu bir gelişim sürecidir. Gelecek gerçekleri şimdi germinate olmaktadır. Değişim ihtiyacına karşına direnç göstermemelidir.

TAROT

Tarot kartı Yargıya Varmaktır ve kilit semboller diş, yılanın zehirli dişi ve yılandır. (!!!). Ve eski usta bir yılan olarak anılmıştır ve sessizliği çağırmak için bu kilit harfi kullanırız... Shhhhh. Bu bilgenin sessizliğini belirtir. “Yılanlar gibi bilge olunuz” (Matta 10:16). Sessiz bilgelik dış dünyanın şekillerini yıkar ve nesnelerin gerçek doğasını ortaya çıkarır, böylece ruhsal özlerinin anlayabilirsiniz. Kobra, Mısır ve Hindistan’ ın kutsal sembolüydü. Zehiri tüm hücrelere anında yayılır. Yılanın dişi zehri barındırır. Buradaki benzetmenin anlamı, bilgelik yanlış olan herşeyi anında yiyip bitiren bir asit gibi olabilir şeklindedir. Bu nedenle bu kart için kilit kelime gerçekleştirme’dir.

ASTROLOJİK OLARAK Astrolojik açıdan Vulcan’ ın etkisi altındadır. Ruhsal şeylerin gerçekleşmesini idrak ettiğimizde kişisel farkındalığımız evrensel farkındalıkla birleşmeye hazırdır. Ancak o zaman Tanrı/Tanrıça ile bir’liğimizi ve tüm insanlıkla olan bütünlüğümüzü farkedebiliriz. Farkındalığın bu seviyesi, kendimizi Tek Gerçelikle tanıladığımız için, çoğu insanınkinden farklı bir tutum sergilediğimiz gerçek dünyayı zihinsellikle kavramamızla başlar. Bilinçaltımızda gerçek niyet baskındır. Bu, bir Usta Zanaatkar’ ın sayısıdır. ‘20’ sayısında , Tanrı/Tanrıça gücü olan ‘0’ Vulcan aracığıyla çalışır, ‘2’ ise fiziki dünyada ruh ve madde şeklinde ayrı olarak görünenin birliğini getirir.

KADER YOLU Kader Yolu’ nun sayısı ‘32’ dir. Bu yapılması ve açıkça belirtilmesi gerekendir. ‘32/5’ insanları ve ulusları yöneten sihirli bir sayıdır. Koruma sağlar ve Amerika, İsa, şan, güç ve daire gibi kelimelerin rezonansı bununla uyumludur. (Ek not : Belki de bu yüzden ‘güce aç” olanların sembolü 5-köşeli pentagramdır.) Bu sayının etkisi altında olanlara ‘Işığın Habercisi’ denir, bilgiye haizdirler ve görevleri bunu ileriye taşımaktır. Görev ve sorumluluk duyguları gelişmiştir ve haklar uğruna savaşan birer savaşçıdırlar. Bu sayı muazzam bir kişisel güce ve adaletin yerine getirmesini görme arzusuna işaret eder.

Geçici titreşim olarak– İYİ HABERLER, ESPRİ ANLAYIŞI, ÖDÜLLER, ŞAN.

TAROT

Tarot kartı Değnek Altılısı’ dır. Bir zaferin tipik resmidir. İçsel anlamı, hayvan doğası üzerinde ustalığa sahip olmak ve kontrollü ruhsal enerjidir.

ASTROLOJİK OLARAK

Astrolojik olarak, Zodyak’ ın talihidir, gelişmeye genişlemeye çok açıktır. Bir Güneş yılındaki doruk noktası gibi. Kozmik rehberlik alma yolu olarak niteleyebileceğiniz seviyeye varacak kadar renkli rüyalar tecrübe edebilirsiniz. (Gezgin sembolünü kullanarak.)

Yukarıdakilere ek olarak, RA’ nın olma titreşimi, başlangıçların sayısı olan ‘1’dir. RA ‘ nın Görünen Kişilik sayısı ise tamamlanmanın sayısı olan ‘9’ dur. Ancak o zaman, EGO’ nun kotrolünü (Görünen Kişiliğimizi) dışarıda bırakarak çevrimi tamamlarız , ve Ruh’umuzun bizi yönlendirmesi çevirimine başlarız. Bu iki sayıın toplamı ‘10’ dur. ‘10’ kontrol ve ustalık sayısıdır. Tam erişkinlik ve gerçekleştirme, üst bilinç ile uyumlanma ile mümkündür.

“SHEEBA”’nın RUH TİTREŞİMİ

SHEEBA’ nın Ruh Tireşimi ‘11’dir. Görünen Kişilik sayısı da ‘11’ dir. Bu dış ve iç dünyalar arasındaki dengeyi temsil eder. Yansıtma ve simetrinin sayısı olan ‘2’ nin titreşimini vurgulayan ‘11’ sayısı ise, belirgin sezgisel yeteklerin ve Master’ların sayısıdır. İki sayının toplamı ayrıca bilgeliğin ve pratik çalışmanın master sayısı olan ‘22’ dir. ‘22’, durağanlığın ve sağlamlığın sayısı olan ‘4’ e indirgenebilir, yeryüzü üzerindeki iki dünya – insan ve ruh dünyaları- arasında gerçek anlamıyla yürümemize izin verir.

‘22’ ayrıca tamamlanma, doluluk ve çevrimsellik için kullanılan eski bir sayısal değerdir.

TAROT

Tarot Kartı Ahmak’ tır ve bekleyen haliyle kendi Tanrı/Tanrıçasını temsil eder.

ODAYA VORTEKS AÇMAK ve RA SHEEBA’YA HAZIRLAMAK

Bu işlem ilk kez bir RA SHEEBA seansının ve/veya bir RA SHEEBA inisiyasyonunun yapılacağı ortamda bir kez yapılır. Girdap bir kez açıldığında siz özellikle kapatmadığınız sürece açık kalır ve bu kozmik enerjinin ortam üzerindeki yararlı etkilerinden dolayı faydalıdır. Bir girdabı birkez açtıktan sonra burda ne zaman Ra-Sheeba uygulaması yaparsanız yapın tekrar açmaya ihtiyacınız olmayacaktır.

Bu gelecek olan enerjiye bir “Girdap” hazırlamak içindir. Elleriniz ve kollarınız ağırlaştıkça, girdabın açıldığını hissedeceksiniz.

Ellerinizi ve kollarınızı yukarı doğru kaldırıp Ra-Sheeba enerjisini davet edin ve sonra TÜM odada ÜÇ tur SAAT YÖNÜNE yürüyün. (Bu kısım orijinal İngilizce çalışma kitabında saat yönünün tersi olarak yer alır. Fakat Merilyn in Türkiyede kendisinin tespit ettiği kuzey – güney yarım küre manyetik alan farklılığı dolayısıyla kuzey yarı kürede orjinaldaki daire dönüş ve çizimleri tam tersinedir. Biliyorsunuz onlar güney yarım kürede.

Odada daire yaparken RA SHEEBA masterlarından ve Büyük Merkezi Güneş masterlarından orada bulunmalarını talep edin. Ayrıca EJDER EŞLİKÇİLERİNİZİN yanısıra, MELEKLERİNİZİN ve REHBERLERİNİZİN de orada bulunmalarını talep edin.

Not: Ortama girdap açılması, inisiyasyonların yapılması ve RA SHEEBA nın verilmesi, SADECE bir RA SHEEBA MASTER tarafından yapılmalıdır.

RA SHEEBA SEMBOLLERİ ve KULLANIMLARI

Önemli Not: RA SHEEBA sembollerini kulanırken, SEMBOL kullanımının en önemli kısım olduğunu göreceksiniz.

Sembolleri sık kullandıkça, onları İÇGÜDÜSEL olarak çizmeye başladığınızı ve mesela bir dairenin saat yönüne mi yoksa tersine de mi çizildiği gibi detaylara daha az konsantre olduğunuzu göreceksiniz.

Kendinizi, yeteneğinizin ve iç sesinizin rehberliğine bırakın. Rehberlerinizin ve Ruhun rehberliğine. Hastanın ihtiyaçları size rehberlik etsin, çünkü hasta da size yol gösterecektir.KA-TOTH - ANAHTAR

“Anathar” yolları, enerjileri ve “PATİKA” yı açmak için kullanılır. “Anahtar” ya da “Yaşamın Nefesi” anlamına gelir – tüm diğer sembolleri yönlendiren “anathar” semboldür.

Diğer herşeyde olduğu gibi bir başlangıç olmalıdır. “Anahtar” şifa için doğru çizgilerin uyandırılıp belli bir düzen içinde kullanılmasını, seyahati ve (Ruh olsun, insan olsun) diğerleri ile bağlantımızı sağlar. Bu sembol olmadan bir sonraki sembolün gücü varolmayacaktır.

“Ka-Toth” aracılığı ile diğerlerine yaşam nefesi üflenir. Bu sembol, yaşamın bizzat kendisinin başlangıcını temsil eder.

- Erkeğin Tohumu

- Dişinin Yumurtası

- Yaşamın başlangıcındaki bölünmeBAĞLANTI YOLU

YOL Sembolü güçlendirme sembolüdür. Bedene ve Ruh’a giden yoldur.

Bu enerjiyi kullanabileceğiniz konusunda kendinizden emin olun. Bu şekilde, sizin ve karşınızdakinin o an hissettikleri, aldıkları ve tecrübe ettiklerini anlama konusunda yardım gelecektir.

Diğerleri için dirayet ve enerji ölçülemeyecek kadar fazla olacaktır.

Sembolün kendisi Chi-Yolu’nu temsil eder, ve nihai amacının kökeninde ruhsal birlik yatar. Bizi beden ve ruh için gereken dengeye bir adım daha yaklaştırır.

Aynı zamanda “Yol” sembolünü zihinsel ya da fiziksel olarak stres altında hissettiğimiz zamanlarda kendimizi güçlendirmek için de kullanabiliriz.


Pen Gough

Kullanılan Kaynaklar:

Merilyn BRETHERICK ve Peter JOHANSON, http://au.geocities.com/tc_crystal/

Turgay Köyağasıoğlu, http://www.turgayreiki.com

Bora Döken, http://www.rasheeba.com/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
[color=red][b]ra sheeba 1 [/b][/color]
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
İNTER CLUB :: RUHSAL VE BEDENSEL GÜÇ ENERJİ :: RA – SHEEBA-
Buraya geçin: